Nasz zespół

Poznaj naszych specjalistów

RAFAŁ LESZCZ

 

Specjalista rehabilitacji

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, II Wydział Lekarski, kierunek Fizjoterapia. Naukę kontynuuję jako doktorant Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na II Wydziale Lekarskim, prowadząc badania dotyczące kontroli nerwowo-mięśniowej u osób po operacjach naczyniowych na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie.

Jestem autorem i współautorem artykułów oraz publikacji naukowych z zakresu rehabilitacji oraz czynnym uczestnikiem międzynarodowych kongresów naukowych, takich jak:

  • 24th International Medical Sciences Congres In Istambul,
  • 9th International Medical Sciences Congres In Novi Sad.

W chwili obecnej kończę 5-letnie studia w Sutherland College of Osteopatic Medicine prowadzące do uzyskania tytułu D.O.

Posiadam wieloletnie doświadczenie terapeutyczne z pacjentami o różnorodnym podłożu dysfunkcji. Pracowałem w wielu placówkach medycznych prywatnych i państwowych, takich jak: NZOZ ArtKinezis, Fimedica, ORTO, Szpital Czerniakowski w Warszawie oraz Szpital SOLEC.

Obecnie kieruję zespołem fizjoterapeutów pracujących na Oddziałach i w Poradni Szpitala im. Św. Rodziny w Warszawie przy ul. Madalińskiego.

W swojej pracy zawodowej wykorzystuję wieloletnie doświadczenie oraz metody i techniki zdobyte na licznych kursach, aby pomóc w jak najszybszym czasie przywrócić sprawność i zadowolenie swoim pacjentom.


 

 

HUBERT PODGÓRSKI

HUBERT PODGÓRSKI

  Terapeuta manualny, specjalista integracji strukturalnej

Jestem absolwentem fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W czasie długoletniej praktyki zawodowej, zdobyłem doświadczenie w pracy z pacjentami z różnymi dysfunkcjami. Swoje terapeutyczne umiejętności rozwijam nieustannie, uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i kursach (poniżej lista odbytych kursów). Do swojego pacjenta podchodzę w sposób holistyczny. Zależy mi na tym, by problem, z którym do mnie przychodzi, został rozwiązany u jego źródła, co gwarantuje powrót do pełni zdrowia. Pomagam, m.in. w bólach kręgosłupa, mięśni i stawów. 
Integracja Strukturalna (rolfing) to całościowa praca z ciałem, mająca na celu poprawę jego struktury i funkcji. Jest to sprawdzony i naukowo zbadany sposób, poprawiający elastyczność ciała, poczucie witalności oraz możliwość swobodnego poruszania się. 


Kursy i szkolenia:
- EGSI Integracja Strukturalna w tradycji  dr Idy P.Rolf; 
- ScarWork seminar, wg Sharon Wheeler;
- New rulet of posture, Mery Bond;
- Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax’a;
- Strukturalna praca z ciałem w oparciu o łańcuchy mięśniowo-powięziowe;
- Krótkodźwigniowe Techniki Manipulacyjne HVLA;
- IPNFA – kurs zaawansowany;
- Kinesio Taping;
- Diagnozowanie i Terapia Mechaniczna wg McKenzie;
- Masaż leczniczy i sportowy;
- Neuromobilizacje w terapii manualnej;