O mnie

Rafał Leszcz

Rafał Leszcz

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, II Wydział Lekarski, kierunek Fizjoterapia.

Naukę kontynuuję jako doktorant Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na II Wydziale Lekarskim, prowadząc badania dotyczące kontroli nerwowo-mięśniowej u osób po operacjach naczyniowych na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie.

Jestem autorem i współautorem artykułów oraz publikacji naukowych z zakresu rehabilitacji oraz czynnym uczestnikiem międzynarodowych kongresów naukowych takich jak:

  • 24th International Medical Sciences Congres In Istambul

  • 9th International Medical Sciences Congres In Novi Sad

W chwili obecnej kończę 5-letnie studia w Sutherland College of Osteopatic Medicine prowadzące do uzyskania tytułu D.O.

Posiadam wieloletnie doświadczenie terapeutyczne z pacjentami o różnorodnym podłożu dysfunkcji . Pracowałem w wielu placówkach medycznych prywatnych i państwowych takich jak: NZOZ ArtKinezis, Fimedica, ORTO, Szpital Czerniakowski w Warszawie oraz Szpital SOLEC.

Obecnie kieruję zespołem fizjoterapeutów pracujących na Oddziałach i w Poradni Szpitala im. Św. Rodziny w Warszawie przy ul. Madalińskiego.

W swojej pracy zawodowej wykorzystuję metody i techniki zdobyte na licznych kursach oraz dotychczasowe doświadczenie aby pomóc w jak najszybszym czasie przywróci sprawnośc i zadowolenie swoim pacjentom .

Osteopatia

Osteopatia jest nauką zaliczaną do nauk medycznych, znaną już ponad 100 lat. Dobrodziejstwa metod osteopatycznych są doskonale znane na zachodzie Europy, zwłaszcza w Belgii i Francji, w Polsce mało kto o nich słyszał. Wynika to niestety z braku odpowiedniej edukacji lekarzy, w szczególności ortopedów, którzy są na pierwszej linii kontaktu z pacjentem. Wiele osób nie wie nawet ,że pewnych dolegliwości bólowych dałoby się pozbyć już na pierwszej wizycie, czasem nawet zapobiec operacji np. przepuklin krążka międzykręgowego czy zmian degeneracyjnych stawu ramiennego. Osteopatię wyróżnia postrzeganie ciała ludzkiego jako całości oraz wykorzystanie naturalnej zdolności do autoregeneracji i przywracania homeostazy. Osteopatia nie jest po to aby tylko leczyć – ale przede wszystkim, aby wspomagać naturalne siły organizmu do samo leczenia. Warto podkreślić, iż osteopaci często zajmują się schorzeniami przez lata leczonymi nieskutecznie przy użyciu tradycyjnych terapii. Jeżeli cierpisz na dolegliwości bólowe różnego pochodzenia lub gdy wszystkie metody leczenia zawiodły nie przynosząc oczekiwanego efektu zgłoś się do osteopaty.

Główne elementy Osteopatii:
  • Organizm ludzki stanowi jedność
  • Budowa ciała oraz zachodzące w nim procesy są wzajemnie powiązane zarówno w płaszczyźnie strukturalnej jak i psychicznej
  • Organizm posiada własne mechanizmy samoleczenia i autoregulacji